RSS kanál s novinkami z Informačního serveru hl. m. Prahy

  Pro pravidelné návštěvníky našich stránek jsme připravili RSS kanál pro získávání rychlého a jednoduchého přehledu novinek.

  Co je RSS

  RSS (Really Simple Syndication) je formát reprezentující  způsob získávání informací z webu. Pokud s ním nemáte zkušenosti a rádi byste jej vyzkoušeli na svém počítači, stáhněte si některou z mnoha čteček RSS kanálů. V každé takové čtečce potom můžete nastavit nejen kanál naších stránek, ale také libovolný jiný kanál s novinkami z jiného webu. Čtečky můžete nalézt například zadáním RSS reader v kterémkoli vyhledávači.

  Adresy RSS kanálů

  Server www.praha-mesto.cz obsahuje dva RSS kanály. Prvním z nich je všeobecný kanál, který poskytuje seznam nových aktualit z úvodní strany. Tím druhým je univerzálně nastavitelný kanál určený pro odborníky, který poskytuje seznam všech nově upravených článků (tedy nejen aktualit) z libovolné oblasti. Nastavení tohoto kanálu pro některé často používané rubriky jsme si pro vás dovolili připravit níže. Pokud máte zájem odebírat novinky z nějaké jiné rubriky, otevřete si příslušnou položku v menu, klikněte na ikonu RSS a v sekci Aktuální rubrika se zobrazí odkaz na požadovaný RSS kanál včetně veškerých jeho parametrů.

  Libovolný kanál přidáte do čtečky tak, že si označíte jeho adresu, zkopírujete ji do schránky (např. pomocí klávesové zkratky Ctrl + C) a ve čtečce přidáte v nastavení kanálů pomocí klávesové zkratky CTRL + V.

  Přednastavené RSS kanály


   

  Magistrát hl. m. Prahy © 2021