Paralelní edukační centrum a Řídící systém centra GEN

Paralelní edukační centrum

Projekt má za cíl vytvořit v rámci vyhlášené výzvy OP PPR S.C. 2.1 nástavbu k webovému portálu otevřených pražských škol, a to inovativní paralelní edukační centrum s prvky umělé inteligence pro:

1) doplnění běžné školní výuky a zvýšení její atraktivity za pomoci specifických doprovodných úkolů, cvičení, her a simulací,

2) seznamování s novými technologiemi a modely sociální adaptace na ně,

3) podporu aktivního individuálního vzdělávání všech věkových skupin,

4) vyhodnocování a řízení osobnostních a kariérních preferencí v rámci výchovného a pracovního poradenství.

Pro uživatele bude centrum dostupné přes rozhraní běžných prohlížečů. Veřejnost se k němu dostane přes ikony na webu každé školy a dále přes centrální rozhraní, portálu otevřených pražských škol na samostatném webovém portálu.

Řídící systém GEN

Řídící systém GEN, bude monitorovat chování návštěvníků centra a z něj sestavovat rozsáhlé kompetenční a kariérní přehledy k lepšímu pochopení aktuálních pracovních trendů a kompetenčních dispozic absolventů na trhu. Napomáhat tak pražské vzdělávací soustavě s udržováním rovnováhy mezi zaměřením školní výuky a poptávaných profesí. Obě složky tím dostanou do rukou mimořádně cenný nástroj, který jim umožní poučenější a efektivnější řízení jednotlivých institucí, organizací, podniků a firem.

Tohoto cíle bude dosaženo prostřednictvím realizace Inovačního partnerství dle zákona č.134/2016 Sb. o veřejných zakázkách.

 

Ke stažení:

Plakát k projektu PEC: Plakát PEC [73 kB]

Plakát k projektu GEN: Plakát GEN [91 kB]

Vloženo: 16.2.2018 | Pavel Dvořák | Přečteno: 459 x

 

Magistrát hl. m. Prahy © 2007