Informace a tipy ohroženým dětem a pro podporu dětí s OMJ v době uzavření škol z důvodu pandemie COVID-19

Pomoc dětem např. ze sociálně znevýhodněného prostředí, s odlišným mateřským jazykem a dětem ve složité rodinné a osobní situaci pro zvládnutí vzdálené výuky. Níže jsou uvedeny informace a tipy, jak s dětmi pracovat, a také odkazy na sociální služby, které fungují i nyní a se kterými je mohou učitelé propojit. 

Přehledné a velice užitečné tipy, jak pracovat s ohroženými dětmi na dálku, najdete zde na stránkách Člověka v tísni:

https://www.clovekvtisni.cz/podnety-pro-ucitele-a-skoly-v-nouzovem-stavu-s-ohledem-na-socialne-znevyhodnene-deti-6525gp

Kontakt na koordinátora doučování, které organizuje Český červený kříž, je school@cckpraha1.cz

Rodiče mohou také svoje děti na doučování přihlásit přímo i na webu Českého červeného kříže, kde jsou i podrobné informace:

https://sites.google.com/view/dobrovolnik-covid19/škola

Děti, které by potřebovaly svoji situaci s někým prodiskutovat nebo se poradit, mohou využít program Streetwork online  https://www.jdidoklubu.cz/, kde děti, dospívající, jejich rodiče i učitelé najdou užitečné informace formou adekvátní k cílové skupině děti a mládež od 11 do 18 let a zároveň mohu chatovat s pracovníky projektu, zkušenými sociálními pracovníky pro děti a mládež. Pracovníci na chatu jim buď rovnou pomohou řešit jejich dotaz, situaci, nebo je nasměrují do existujících a otevřených služeb a projektů. Projekt vede Česká asociace pro streetwork.

Po celou dobu funguje také Linka bezpečí pro děti https://www.linkabezpeci.cz/ i Linka pro rodiče https://www.rodicovskalinka.cz/.

Informace o výuce na dálku dětí s odlišným mateřským jazykem a kurz češtiny na dálku pro děti s odlišným mateřským jazykem v termínu 7. 4. - 28. 5. 2020, který pořádá META o. p. s.

https://www.meta-ops.cz/aktuality/v-dubnu-otevirame-novy-online-kurz-cestiny-pro-deti

Zde naleznete informace pro rodiče o nastalé situaci ve školách včetně přijímacích zkoušek v angličtině, ruštině a vietnamštině: https://www.inkluzivniskola.cz/uzavreni-skol-informace-pro-rodice

Zde najdete tipy na výuku na dálku dětí s odlišným mateřským jazykem: https://www.inkluzivniskola.cz/vyuka-na-dalku

https://www.meta-ops.cz/

Vloženo: 02.04.2020 | Aktualizováno: 08.04.2020 | Pavel Dvořák | Přečteno: 2071 x

 

Magistrát hl. m. Prahy © 2021