Výsledky soutěže Kraje pro bezpečný internet 2019 za Hlavní město Prahu

Do 6. ročníku soutěžního kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) se úspěšně zapojilo celkem 2 541 žáků a studentů ze 111 pražských základních a středních škol. Výherci soutěže a zástupci nejaktivnějších škol se sešli 27. ledna v Rezidenci primátora hl. m. Prahy s představiteli města a partnery soutěže.

Hlavním cílem projektu KPBI je zvýšit informovanost zejména mládeže o existujících rizicích na internetu a jak se možným nástrahám útočníků bránit. Důležitým aspektem je snaha upozornit na kyberkriminalitu učitele a rodiče dětí. Od dubna do 15. listopadu 2019 se mohli žáci a studenti pražských základních a středních škol zapojit do soutěžního kvízu na téma bezpečného chování na internetu. Pro úspěšné řešitele kvízu byla následně dostupná i jeho složitější varianta Kvíz Plus. Kvíz byl rozdělen pro věkovou skupinu 8-12 let a pro žáky a studenty nad 13 let.

Nejrychlejší v pražském finále Kvízu Plus, Kateřina Bílková, studentka 4. ročníku Vyšší odborné školy pedagogické a sociální, Střední odborné školy pedagogické a Gymnázia, Praha 6, postoupila tímto do celorepublikového finále Kvízu Plus, které se uskuteční 10. února 2020 na půdě MV ČR v Praze.

Při setkání v Rezidenci primátora ocenil radní hl. m. Prahy Vít Šimral význam projektu a pogratuloval žákům a studentům k úspěšné vyřešení kvízu a poděkoval ředitelům a učitelům základních a středních škol za aktivitu. Diplomy a hodnotné ceny předali nejrychlejším řešitelům a dalším oceněným předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Mariana Čapková, ředitel odboru IAP Magistrátu hl. m. Prahy David Vorlíček a zástupce společnosti Microsoft ČR Miroslav Dvořák.

Více o projektu a jeho 6. ročníku v příloze.

Vloženo: 04.02.2020 | Pavel Dvořák | Přečteno: 414 x

 

Magistrát hl. m. Prahy © 2021