Kraje pro bezpečný internet 2016

  Soutěžní edukativní kvíz pro žáky pražských základních a středních škol (projekt Asociace krajů ČR).

  Soutěžní kvíz je určen žákům základních, speciálních a středních škol (všech typů a druhů).

  Ještě do konce října 2016  se  žáci mohou přihlásit do  soutěže o mobilní telefon a další věcné ceny, v případě, že vyplní kvíz zaměřený na znalosti, související s bezpečností internetu obecně a zodpoví správně otázky,  jak se chovat při komunikaci na internetu z hlediska vlastní bezpečnosti.

  Kvíz lze nalézt na webových stránkách  http://www.kpbi.cz/ v sekci „Pro děti a studenty“.

  Při správném zodpovězení kvízových otázek budou všichni zaregistrovaní účastníci zařazeni do slosování o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o. (losování probíhá měsíčně a také na závěr soutěžního kvízu).

  V tomto roce se mohou žáci zapojit také do nového a náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším studentům. I zde mohou úspěšní žáci získat hodnotné ceny.

  Pravidla soutěže najdete na stránkách www.kpbi.cz  a https://www.facebook.com/kpbicz.

  K 11.9. 2016 se celkově zaregistrovalo 10 877 žáků z ČR.

  Dospělí si mohou na toto téma ověřit své rodičovské znalosti (již nesoutěžně) v kvízu opět v sekcích k tomu určených na stránkách http://elearning.ecrime.cz/course/view.php?id=3.

  V rámci projektu KPBI vznikly také e-learningové kurzy pro pedagogy, kde se mohou učitelé dozvědět více informací o této problematice. Také oni si mohou ověřit své znalosti ve znalostním kvízu.

  Pro vyhodnocení odpovědí kvízů je zapotřebí registrace, kterou snadno provedete na stránce: http://elearning.ecrime.cz/register/register.php.

  Přejeme vám hodně úspěchů!

  O projektu:

  Vloženo: 12.09.2016 | Pavel Dvořák | Přečteno: 6206 x

   

  Magistrát hl. m. Prahy © 2021