FOTOGALERIE z předávání ocenění pro vítěze soutěží SOLLERTIA v roce 2015

V Brožíkově sále Staroměstské radnice se minulý týden uskutečnil historicky již pátý ceremoniál, kterým se oceňují nejlepší žáci pražských středních odborných škol. Z rukou předsedy výboru pro výchovu vzdělávání Patrika Nachera a viceprezidenta Hospodářské komory České republiky Romana Pommera převzali vítězové asymetrických soutěží Sollertia originální stříbrné medaile vyražené k této příležitosti.

Letos se uskutečnily soutěže v sedmi oborech vzdělání – Truhlář, Mechanik opravář motorových vozidel, Kadeřník, Elektrikář, Strojní mechanik a Malíř. A to vše v rámci programu hl. m. Prahy Podpora odborného vzdělávání na území hlavního města Prahy v letech 2014 až 2017. Zároveň probíhaly podle stejných pravidel další dovednostní soutěže Sollertia v rámci projektu OPPA Řemeslo žije! III, které zahrnovaly obory vzdělání: Aranžér, Kosmetické služby, Floristika a rovněž ve Stavebnictví.

Nejlepší žák z každého oboru, který zároveň dosáhl alespoň 66 % výsledku vyzyvatele, tedy odborníka z praxe, byl oceněn čestným titulem SOLLERS (z lat. ZRUČNÝ) a stříbrnou medailí z ryzího stříbra.

Hlavním principem dovednostních soutěží Sollertia je přímé porovnání výkonu žáků a odborníka z praxe, tzv. vyzyvatele, v závěrečném kole. Zde jsou všem nastavena stejná pravidla a žáci se posuzují za stejný soutěžní úkol podle stejných kritérií jako vyzyvatel. Díky tomu je možné objektivně zjistit úroveň získaných vědomostí a dovedností žáka v porovnání s profesionálem v oboru.

Dovednostní soutěže Sollertia mají za cíl rozšířit přímou účast podniků, jako budoucích zaměstnavatelů na obsahu výuky a na hodnocení výsledků žáka, a to zejména v praktickém vyučování. Zapojení odborníků z reálné praxe, obohatí a rozšíří praktickou výuku odborných předmětů a propojí vazby mezi podniky a školami.

SAEPE SOLLERTIA OPULENTIAM CREAT - Zručnost často bohatství plodí.

Výsledky soutěží ZDE.

FOTOGALERIE

Vloženo: 21.12.2015 | Pavel Dvořák | Přečteno: 3333 x

 

Magistrát hl. m. Prahy © 2021