Hudební maraton pražských základních uměleckých škol 30. května 2018 od 10.00 do 22.00 hodin Staroměstské náměstí v Praze

Hlavní město Praha ve spolupráci s Asociací základních uměleckých škol pořádá Hudební maraton pražských základních uměleckých škol. Dne 30. května 2018 se na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční třetí ročník celodenního hudebního maratonu pražských základních uměleckých škol, nad kterým převzala záštitu radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropských fondů Ing. Mgr. Irena Ropková. V době od 10 do 22 hodin se představí hudební tělesa nejrůznějších velikostí, žánrového zaměření i uměleckých stylů ze základních uměleckých škol zřizovaných hl. m. Prahou. 

Hudební maraton bude zahájen v 10 hodin lidovou hudbou a tancem. Dopoledne tak bude zasvěceno folklorním souborům, na které navážou komorní soubory a orchestry (např. flétnový BigBand), pěvecké sbory a taneční soubory nejrůznějšího žánrového zaměření (současný tanec, klasický tanec, historický tanec). Ve 14 hod. se uskuteční slavnostní zahájení za přítomnosti významných hostů. V odpoledních a večerních hodinách se představí vynikající žákovské Big bandy a velké symfonické orchestry pražských základních uměleckých škol. Postupně se na podiu představí cca 450 účinkujících žáků z 27 souborů, sborů a orchestrů. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními bude moderátor poskytovat posluchačům nejen informace o účinkujících a konkrétní škole, ale i informace o historii a současnosti uměleckého vzdělávání v ČR. Pro zahraniční návštěvníky centra Prahy bude konferování překládáno do anglického jazyka.

plakat_zus_maraton_ofic.jpg

Vloženo: 30.4.2018 | Aktualizováno: 22.6.2018 | Pavel Dvořák | Přečteno: 2382 x

 

Magistrát hl. m. Prahy © 2007