Informačně – vzdělávací kampaň pro veřejnost k oslavám svátku Dne Země 2018

Hlavní město Praha pořádá na konci dubna a na začátku května k oslavám svátku Dne Země 2018 informačně - vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na ochranu životního prostředí. Akce se uskuteční ve třech atraktivních přírodních lokalitách na území hl. m. Prahy.

Akce bude probíhat v následujících termínech a bude realizována ve spolupráci s dalšími organizacemi a společnostmi.

Den Země 2018, centrální ormapa

V jednotlivých dnech budou od 9:00 do 17:00 hod v provozu informační stánky, na kterých bude probíhat bohatý program pro dospělé i děti. K dispozici budou zájemcům různé informační materiály týkající se témat nakládání s odpady, hospodaření s vodou, ochrany přírody a krajiny, udržitelné dopravy a energie a další. Občané mohou zhlédnout barevnou velkoplošnou mapu „Praha a odpady“ s konkrétním uvedením sběrných dvorů, provozů na zpracování odpadů a kontaktů na ně a diskutovat o možnostech dalšího využívání vytříděných komodit. Nebude chybět ani vystavení příslušné svozové techniky a sběrných nádob.

 Děti si budou moci vyzkoušet recyklaci na plátně, zahrát si odpadové domino, dozvědí se, jak ušetřit doma energii, co je to vodní stopa a jak lze využít dešťovou vodu. Mohou se projít po lesním chodníčku, nebo zjistit co všechno dělá lesník. Budou pro ně připraveny zábavné a vzdělávací prvky a zasoutěžit si budou moci i dospělí.

Bohatý program pro děti a dospělé připravil odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy ve spolupráci se společnostmi Pražské služby, a.s.EKO-KOM, a.s., kolektivní systémy (ASEKOL a.s., ELEKTROWIN a.s, EKOLAMP s.r.o. a ECOBAT s.r.o.), s Lesy hl. m. Prahy, Pedagogickou fakultou UK a s městskými částmi Prahy 5, 6 a 7.

Technické zázemí kampaně zajišťuje svozová společnost Pražské služby, a.s.

Informační leták ke stažení ZDE

Více informací k akci naleznete na Portálu životního prostředí HMP ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vloženo: 19.4.2018 | Mgr. Stanislav Beldík | Přečteno: 3067 x

 

Magistrát hl. m. Prahy © 2007