Den bezpečnějšího internetu

Na 9. února letos připadá Den bezpečnějšího internetu. Praha se problematice elektronické bezpečnosti věnuje v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Hlavním cílem tohoto projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V projektu je zapojeno již deset krajů.

Aktuálně byly spuštěny e-learningové kurzy pro učitele. Kromě těchto e-learningový kurzů, byly v projektu připraveny kurzy a soutěž pro děti a studenty, kurzy pro rodiče a veřejnost, pro sociální pracovníky a pro policisty. Všechny tyto kurzy jsou volně dostupné nawww.KPBI.cz. Odborný obsah kurzů připravilo Národní centrum bezpečnějšího internetu a dodavatelem cen pro výherce soutěží je společnost Microsoft.

Na rok 2016 je v rámci projektu KPBI naplánováno rozšíření lekcí pro děti. Připravují se soutěžní kvízy pro jednotlivé cílové skupiny (děti, učitelé a senioři) a rozšíření e-learningových lekcí o další cílovou skupinu – senioři, pro kterou jsou plánována krátká videa. Také jsou na rok 2016 připraveny online webináře a prezenční školení pro studenty středních škol a informatiky krajských úřadů.

Leták ke stažení

Kraje pro bezpečný internet.jpg

Vloženo: 9.2.2016 | Pavel Dvořák | Přečteno: 2967 x

 

Magistrát hl. m. Prahy © 2007